Oferowane przez nas indywidualne projekty domów nie są do odebrania w trzy dni po zamówieniu, ale spełnią wszystkie preferencje przyszłych użytkowników i idealnie wpasują się w planowane miejsce inwestycji

W przeciwieństwie do projektu gotowego (tzw. katalogowego), projekt indywidualny powstaje od początku do końca w ścisłej współpracy pomiędzy przyszłymi użytkownikami domu oraz pracownią architektoniczną (biurem projektowym). Dlatego też tego typu projekty są w 100% dopasowane do wymagań inwestorów – podstawowe ich zadanie to odpowiadać w możliwie najlepszy sposób na potrzeby przyszłych mieszkańców. Z kolei architekt przy tworzeniu projektu z przeznaczeniem od razu na konkretną działkę, ma możliwość w pełni wykorzystać możliwości jej lokalizacji. A finalnie całość projektu ma szansę nie zrujnować także budżetu inwestycji, ponieważ mamy sposobność do uwzględnienia ram finansowych na każdym etapie powstawania projektu.

Aby w pełni zaspokoić oczekiwania inwestorów indywidualnych, do współpracy zaprosiliśmy wyspecjalizowane w projektach domów pracownie architektoniczne.

Są sytuacje i uwarunkowania, kiedy inwestor powinien szczególnie brać pod uwagę właśnie indywidualne projekty domów

My zaliczylibyśmy do nich przede wszystkim:

gotowe projekty nie spełniają naszych oczekiwań

Szukając projektu nie znaleźliśmy nic, co by nas w pełni satysfakcjonowało. Straciliśmy wiele godzin na przeglądaniu setek stron internetowych i dalej nic. Jeżeli żaden znaleziony gotowy projekt nie był jednocześnie dopasowany zarówno do naszych potrzeb jak i wielkości rodziny czy zasobności budżetu… po prostu nie był skrojony na miarę.

mamy własny pomysł na dom i chcemy brać czynny udział w jego tworzeniu

Mamy swój pomysł, jak ma wyglądać finał naszych marzeń o swoim domu. Wiemy czego chcemy i zamiast spędzać czas na wpatrywaniu się w monitor, wolimy efektywnie współpracować z doświadczonym architektem.

posiadamy nietypową działkę lub inne niestadardowe uwarunkowania

Jeżeli nasza działka, jej lokalizacja lub inne uwarunkowania naturalne sprawiają, że nasz projekt musi być właśnie do nich dopasowany. Przykładem tego typu warunków może być np. wąska działka, działka o dużym nachyleniu terenu, nienajlepszy układ działki w stosunku do stron świata (np. wjazd na działkę od strony południowej), komplikujące temat zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (MPZP) itp.

chcemy zrealizować inwestycje w niestandardowy sposób

Jeżeli na przykład z góry planujemy budowę etapami, a chcemy projekt na całość w celu zachowania spójności architektonicznej. Jeżeli chcemy zrealizować obiekt przy wykorzystaniu nie najpopularniejszych materiałów i rozwiązań technicznych.

Daj sobie szansę posiadania domu skrojonego na miarę Twoich potrzeb!

Na etapie realizacji projektu indywidualnego bierzemy pod uwagę najkorzystniejszą lokalizację domu, najlepsze usytuowanie pod kątem stron świata (nasłonecznienia), ergonomiczność budynku, ekonomiczność rozwiązań, potrzeby i zadowolenie inwestora i wiele więcej. Ale przede wszystkich chcemy poznać i odpowiedzieć na marzenia o domu przyszłych jego użytkowników.

Bo przecież wszystko zaczyna się od marzeń!

Indywidualne projekty domów